Panoramy zawsze fascynowały twórców obrazu. Już w końcu XVIII wieku wynaleziono technikę malowania panoram cylindrycznych. Autorem wynalazku był Robert Barker, irlandzki malarz mieszkający w Szkocji. Jego wynalazek i pasja skutkowały olbrzymim rozwojem malarstwa panoramicznego w XIX i początkach XX wieku. Poszukiwania prezentacji szerszej perspektywy obrazu fotograficznego doprowadziły do wynalezienia pierwszych panoramicznych aparatów wykorzystujących dagerotypię, już w cztery lata po jej ogłoszeniu w roku 1839. Aparaty panoramiczne towarzyszyły wszystkim etapom rozwoju technik fotograficznych. Zmieniały się podłoża materiałów fotograficznych, czułości, powstały możliwości rejestracji obrazu w kolorze. Wszystkim tym etapom rozwoju fotografii towarzyszyły aparaty panoramiczne, umożliwiające tworzenie panoram cylindrycznych, przeznaczonych do dalszego powielania, najczęściej poprzez wykonanie kopii stykowych. Świat oglądany panoramicznie pobudzał wyobraźnię i dostarczał niezapomnianych wrażeń.
W obecnych czasach zafascynowani fotografią panoramiczną tworzymy panoramy w ujęciu pionowym i poziomym. Tematyka panoram są miasta, obszary pozamiejskie, obiekty o różnym zastosowaniu, żaglowce, przemysł. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń do stosowania panoram. Autorem zdjęć, które prezentujemy, jest fotografik Marek Czarnecki, który za fotografię panoramiczną zdobywa liczne nagrody na międzynarodowych konkursach fotograficznych.
Tworzymy panoramy fotograficzne cylindryczne (do 360 stopni kąta widzenia), panoramy sferyczne i panoramy z drona. Główne nasze kierunki działania w fotografii panoramicznej to architektura, obszary miejskie i pozamiejskie, przemysł. Sesje realizujemy w Polsce i poza jej granicami. Zapraszamy.