Technika panoram stereoskopowych 3D jest techniką unikalną, zajmują się nią nieliczni fotografowie na świecie. O ile wykonanie panoram 3D dla potrzeb Internetu nie wymaga tak dużej precyzji, to powiększenia w dużych formatach dla celów wystawienniczych i albumowych jest skomplikowanym wyzwaniem wymagającym olbrzymiej precyzji i pracy ze zdjęciami.
Nakład pracy w stosunku do tradycyjnej fotografii panoramicznej jest 10-cio krotnie większy. Trzeci wymiar w fotografii jest odbierany za pomocą perspektywy, światła i cienia. Jest to jednak tylko iluzja powstająca na bazie naszej wiedzy i doświadczenia w obcowaniu z płaskim dwuwymiarowym obrazem. Prawdziwą przestrzeń 3D obrazu fotograficznego tworzymy, budując obraz tak, jak go postrzegamy naszym wzrokiem. Składowe obrazy fotograficzne lewego i prawego oka z właściwym przesunięciem obrazu łączymy i przy pomocy okularów anaglifowych (niebiesko-czerwonych) widzimy oglądany obraz trójwymiarowo, zapisany w postaci płaskiego obrazu fotograficznego.
Prezentujemy zdjęcia z projektu „Przestrzenie kujawsko-pomorskie 3D”, które są fotograficznym zapisem przestrzeni będących ikoną miast i gmin regionu kujawsko-pomorskiego, jak również tych miejsc, które jeszcze nie są znane szerszemu odbiorcy, a które umykają uwadze mieszkańców i gości odwiedzających województwo i są refleksją na temat wyglądu przestrzeni na początku XXI wieku.
Na bazie tych zdjęć stworzyliśmy jedyny w Polsce i na świecie labum "Kujawsko-pomorskie przestrzenie 3D". Do oglądania zdjęć należy używać okularów alanglifowych.
Wnętrza zamku, Alba Julia i widok winnicy.